نیتروژن ساز-دستگاه نیتروژن ساز - مولد نیتروژن - قیمت دستگاه تولید گاز نیتروژن - دستگاه مولد گاز نیتروژن - نیتروژن ساز صنعتی - دستگاه تولید نیتروژن

دستگاه نیتروژن ساز (مولد نیتروژن) :

دستگاه نیتروژن ساز صنعتی (مولد نیتروژن) به منظور جداسازی نیتروژن از هوا مورد استفاده قرار میگیرد و این قابلیت را دارد که نیتروژن با خلوص 99.999% را تولید نماید. دستگاه نیتروژن ساز از ستون های حاوی ماده جاذب کربن مولکولارسیو (Carbon Molecularsive-CMS) تشکیل شده است. کربن مولکولارسیو در فشارهای خاصی، اکسیژن و بخار آب موجود در هوا را جذب می نماید و نیتروژن را از خود عبور می دهد و بدین طریق فرآیند جداسازی نیتروژن از اکسیژن انجام می پذیرد و نیتروژن با خلوص بسیار بالا بدست می آید.
به این روش از تولید نیتروژن، روش PSA یا Pressure Swing Adsorption می گویند.

دستگاه نیتروژن ساز در بسیاری از صنایع کاربرد دارد. از جمله این صنایع میتوان به صنایع فلزی، صنایع تولید سیم و کابل، صنایع پلاستیک، صنایع شیمیایی و صنایع غذایی اشاره کرد. همچنین یکی دیگر از کاربردهای نیتروژن خالص، استفاده از آن برای شارژ تایرهای اتومبیل ها می باشد.
مشخصات دستگاه های نیتروژن ساز در جدول زیر نمایش داده شده است. 

انتخاب نیتروژن ساز:
برای انتخاب مدل نیتروژن ساز و خرید دستگاه نیتروژن ساز مناسب، ابتدا باید خلوص نیتروژن مورد نیاز خود را از ردیف افقی بالای جدول انتخاب کنید و سپس دبی یا ظرفیت مورد نیاز را از ستون زیر خلوص پیدا می کنیم. حال مدل نیتروژن ساز از ستون اول که رو به روی عدد ظرفیت است، مشخص می شود.

شایان ذکر است برای استفاده از دستگاه نیتروژن ساز احتیاج به یک خط کامل هوای فشرده داریم که بسته به شرایط می توان از درایر تبریدی یا درایر جذبی استفاده نمود. اطلاعات بیشتر در شکل زیر نمایش داده شده است :


چیدمان خط تولید نیتروژن:
قبل از نیتروژن ساز باید تجهیزات زیر نصب و استفاده شود:
1- کمپرسور اسکرو
برای تولید نیتروژن به روش PSA ما نیاز به هوای فشرده با فشار حداقل 7.5 بار (7.5 bar) داریم. از آنجاییکه این فشار باید مداوم و پیوسته تولید شود باید از کمپرسور اسکرو (کمپرسور اسکرو تسمه ای یا کمپرسور اسکرو کوپل مستقیم) استفاده شود.
2- مخزن هوای فشرده:
از مخزن به عنوان ذخیره هوای فشرده برای بهبود عملکرد کمپرسور و تغذیه مناسب نیتروژن ساز باید بهره گرفت.
3- درایر (خشک کن هوا):
هوای فشرده ای که برای تغذیه نیتروژن ساز استفاده می شود باید کاملا عاری از هرگونه رطوبت و روغن باشد. که برای خشک کردن آن بنا به خلوص مورد نظر از درایر جذبی یا درایر تبریدی استفاده می شود.
4- برای تولید نیتروژن با خلوص بالا به هیچ وجه نباید روغن و حتی بخارات روغن به نیتروژن ساز برسد زیرا مواد CMS بسیار فعال می باشند و به جای جذب اکسیژن، روغن و رطوبت را جذب می کند. برای گرفتن روغن ابتدا باید از میکروفیلترها و سپس ستون کربن اکتیو استفاده کرد.
خط تولید نیتروژن - کارخانه سیم و کابل

برای دیدن عکس های بیشتر از نیتروژن ساز صنعتی و پروژه های انجام شده به گالری عکس مراجعه فرمایید.
برای اطلاع از قیمت و کسب اطلاعات بیشتر درباره این محصول با واحد فروش شرکت هوا پترو سازه به شماره 66914164,5-021 یا 09127054515 تماس حاصل فرمایید.

کلمات کلیدی: نیتروژن ساز صنعتی- مولد نیتروژن - نیتروژن ژنراتور- ژنراتور نیتروژن -ازت ساز- تولید ازت- تولید نیتروژن - خرید دستگاه نیتروژن ساز - میکروپر- میکروپور- Mikropor