مذاکرات جدید ایران با لینده و زیمنس آلمان آغاز شد

مذاکرات جدید ایران با لینده و زیمنس آلمان آغاز شد

با سفر نمایندگان لینده و زیمنس، دور جدید مذاکرات این دو شرکت آلمانی به منظور تامین تجهیزات طرح‌های نیمه تمام صنایع پتروشیمی ایران در تهران آغاز شد.
به گزارش خبرنگار مهر، مجید باطن امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به انجام مذاکرات جدید بین برخی از شرکت‌های پتروشیمی ایران و دو شرکت لینده و زیمنس آلمان در حاشیه نمایشگاه ایران پلاست، گفت: امروز مدیران و نمایندگان بخش خاورمیانه این دو شرکت آلمانی با مدیران صنایع پتروشیمی ایران درباره جزئیات فروش برخی از تجهیزات و ماشین‌آلات مورد نیاز طرح‌های جدید پتروشیمی ایران دیدار و گفتگو کردند.

مدیر بین‌الملل انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی با اعلام اینکه مهمترین محور انجام گفتگو با مدیران شرکت لینده و زیمنس آلمان، خرید برخی از تجهیزات پیشرفته همچون کمپرسورها، تجهیزات تولید محصولات پزشکی و ماشین‌آلات سی ان سی بود، اظهار داشت: در حال حاضر بالغ بر 70 درصد تجهیزات دوار مورد استفاده در صنایع پتروشیمی ایران توسط این دو شرکت آلمانی به ویژه زیمنس تامین می‌شود.

این مقام مسئول همچنین از انجام گفتگوهای دیگری با سه شرکت آلمانی ایتالیایی برای فروش محصولات پلیمری و پتروشیمی خبر داد و افزود: شرکت DBH آلمان خواستار خرید سالانه 200 هزار تن پروپیلن و پلی پروپیلن شده است.

باطن در ادامه همچنین از مذاکره با یک شرکت آلمانی ایتالیایی برای امضای قرارداد فروش محصولات چهار لایه پلی استاینلی خبر داد و افزود: به زودی مدیرعامل شرکت شولر آلمان هم برای خرید محصولات پلی اتیلنی ایران وارد تهران خواهد شد.

به گفته مدیر بین‌الملل انجمن صنفی کارفرمایان صنعت پتروشیمی، شرکت شولر آلمان خواستار امضای قرارداد خرید سالانه 500 هزار تن انواع محصولات پلی اتیلن از ایران شده است.

تاریخ خبر : 26 فروردین 95
منبع : خبرگزاری مهر